top of page

קבלן או חברה לשיפוצים ובניה?

קבלן או חברה

בכל פעם שאתם חושבים על זה נעשה לכם פשוט רע כי להיכנס להליך של שיפוצים בבית משמעו ערמות של ליכלוך ועפר, אנשים זרים שיסתובבו לכם בבית, אי סדר ובלגן. ובכל זאת, לפעמים מגיעים לנקודה שמבינים שאי אפשר שלא לשפץ. ולכן גם בימים אלו שבהן הקורונה משתוללת ברחובות יש מי שטורחים לשפץ את ביתם – מבצרם. אז מה צריך לדעת כשבוחרים קבלן שיפוצים, ואולי עדיף ללכת על חברה שתעסוק בתחום בשיפוץ והבנייה דווקא. הנה כל היתרונות והחסרונות של הבחירה בכל אחת מהאופציות הללו.

קריטריונים לבחירה בקבלן שיפוצים

לפני הכל דאגו להכין לעצמכם תקציב לשיפוץ. ברגע שתדעו מהו תוכלו לפיו לקבל החלטה באיזה מעצב פנים אם בוחרים, במידה ואתם מעוניינים בכך, ומיהו הקבלן שאיתו תסכמו את מלאכת השיפוץ. התקציב גם יהווה עבורכם רשימת ביצוע שאיתה תוכלו להתדיין מול אנשי המקצוע השונים, ולדאוג לרכישות השונות שתצטרכו לבצע.

אם החלטתם על שיפוץ מאסיבי פנו לעזרתו של אדריכל או מעצב פנים. אם אתם חושבים שתוכלו להסתדר בלי זה גם בסדר, אבל קבלן תהיו חייבים לשכור לצורך העניין. המחיר הוא כמובן משמעותי, אבל אל תתנו רק לו להנחות אתכם.

הקריטריון הראשון הוא היקף השיפוץ. אם מדובר בצביעת הבית או בטיפול קוסמטי בקירות, אולי פחות תעניין אתכם מידת ההתמחות של השיפוצניק שבחרתם. אבל, אם צריך להחליף צנרת או לעקור ריצוף, הרי תרצו שהעבודה תהיה הכי מקצועית שרק אפשר. כך ככל שנכנסים יותר פנימה אל הקירות כך גדלה מידת ההתמחות והידע שתצטרכו. 

המלצות – זה תמיד חשוב

ושוב, אם בחרתם בקבלן לצורך שיפוץ משמעותי דאגו לברר אם מדובר בקבלן הרשום בפנקס הקבלנים. כלומר, האם הוא בעל רשיון מוסמך. מעבר לאסמכתה הרשמית שהיא חשובה דאגו לקבל המלצות מלקוחות קודמים. הכי טוב זה כמובן לקבל המלצות מבני משפחה או חברים. אל תסתפקו במילים כמו: "הוא בסדר". דאגו לבדוק מהם היתרונות שלו ומהם החסרונות שלו. איפה הוא "פישל", גם אם הוא היה בסדר ואיפה לא. זה יכול להיות קריטי לצורך הבחירה שלכם. 

לבחור בחברה מול קבלן בודד

יש מי שיעדיף ללכת על חברת בנייה או שיפוצים ולא להתמודד עם קבלן עצמאי. יש לכך כמובן יתרון כי חברת בנייה יכולה להביא אנשי מקצוע שונים לתחומים שונים. אולם במקרה כזה תבררו מיהו המלווה המקצועי והאחראי בשטח שאיתו תוכלו לסכם את כל הנדרש ושילווה אתכם באופן צמוד עד תום העבודה.

בכל מקרה זיכרו כי מומלץ לחתום על חוזה או לפחות זיכרון דברים שבו תוכלו להביא את כל הדרישות והבקשות שלכם לידי ביטוי, ולקבל לכך את הסכמתו של הצד השני. תוכלו לסכם את מספר העובדים שיוקצו לעבודה, ובאילו שעות עבודה הם יתבצעו. לתחום את זמן העבודה, פשוט כדי שלא תמתינו לחינם ימים שלמים עם מחצית השיפוץ שבוצע. מועד הסיום המשוער, ואולי אפילו לציין אם יהיו קנסות במידה והשיפוץ יעבור את התאריך המשוער הזה. תנאי התשלום כמובן מאוד חשובים כאן. 

כמו כן, הגדירו במדוייק מהן העבודות הנדרשות ללא כל שינוי או סטיה. התייעצו עם הקבלן לגבי השינויים המבוקשים או התוספות השונות. תנו לו לתרום לכם מנסיונו, גם אם יש בידכם פרוגרמה ברורה של מעצב הפנים. עדיין לקבלן יש נסיון שיכול לבדוק אם הפרוגרמה ישימה בשטח. 

קבלן השיפוצים הוא דמות חשובה. הבחירה בו היא זו שתקבע את איכות החוויה שלכם מכל השיפוץ שתבצעו. ליכלוך ובלגן יהיו לכם, אבל התוצאה הסופית היא המשמעותית.

שיהיה בהצלחה

bottom of page